Forum Grupy Rekonstrukcji Historycznej Infanterie-Regiment 73

Forum Grupy Rekonstrukcji Historycznej Infanterie-Regiment 73.

#1 2013-09-22 22:53:29

Lukas Dahrendorf

Dowódca

Call me!
Stopień: Oberfeldwebel
Numer żołnierza: 7

Rekonstrukcja Historyczna "Bełchatów 1939"

Dnia 21 września od godziny 14 żołnierze GRH Infanterie-Regiment 73 wzięli udział w rekonstrukcji, która odbyła się na placu za Dworkiem Olszewskich. Żołnierze wykazali się wysokim profesjonalizmem i udowodnili, że ich praca nad komendami i zachowaniem w polu nie poszła na marne. Wraz z kolegami z innych grup odtworzyli oni walki nad Rakówką z 1939 roku. Dzięki przyjaciołom z innych grup udało się zaprezentować wielkie widowisko, którym przyciągnięto wielu widzów. Rekonstrukcja trwała około godziny, po czym grupy udały się na dioramę. Wszyscy wykazali się wysokim profesjonalizmem. Wspaniałe efekty pirotechniczne uświetniły pokaz.

Pragnę przed obliczem Szanownych Czytających pochwalić swoich ludzi, którymi mam zaszczyt dowodzić: J. Angerera; O. Schwarzbrennera i P. Wildenhaina. Panowie, spisaliście się na medal! To wielka duma móc Wami dowodzić i móc z Wami walczyć!
Pragnę także podziękować wszystkim grupom, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Wielką radością było dla mnie wspólne odtwarzanie historii ze wszystkimi rekonstruktorami obecnymi na tym widowisku!

Za rok powtórka, więc już dziś możemy Państwa zaprosić.

Żołnierz nie umiera...
                                              ... żołnierz oddaje życie!

#2 2013-09-23 09:13:48

Otto Schwarzbrenner

Członek GRH I.-R. 73

Stopień: Hauptmann
Numer żołnierza: 10

Re: Rekonstrukcja Historyczna "Bełchatów 1939"

Cieszymy się, że nie daliśmy ciała i stanęliśmy na wysokości zadania. Peter świetnie zagrał ogłuszonego wybuchem, a Johann jęczał tak realistycznie, że publiczność i pirotechnik w końcu zwątpili, czy faktycznie nic mu się nie stało . Szkoda tylko, że kolegom odtwarzającym stronę polską włączyła się nieśmiertelność .
Link do filmu i fotek:
http://www.belchatow.pl/index.php/belch … istoryczna
Linki do fotek:
http://belchatow.naszemiasto.pl/galeria … al-artykul

Ostatnio edytowany przez Otto Schwarzbrenner (2013-09-27 00:56:08)

Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić, by tamte bydlaki zginęły za swoją.

#3 2013-09-23 21:57:45

Peter Wildenhain

Członek GRH I.-R. 73

Stopień: Schütze
Numer żołnierza: 46

Stawiam dużą flachę wybranego alkoholu wysokoprocentowego Temu, który mi znajdzie filmik, bądź jakieś foto tych wybuchów przy mnie i Angererze !!!

http://i63.tinypic.com/e87urt.jpg

#4 2013-09-23 22:17:42

Otto Schwarzbrenner

Członek GRH I.-R. 73

Mój Brachol nagrał ostatni fragment wybuchu, który wyłączył z akcji Johanna, a Ciebie wymiótł spod drzewa. Więc flacha moja!!!

Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić, by tamte bydlaki zginęły za swoją.

#5 2013-09-23 22:23:47

Peter Wildenhain

Członek GRH I.-R. 73

Otto jest Twoja, ale pijemy WSZYSCY

#6 2013-09-23 22:46:15

Lukas Dahrendorf

Dowódca

Call me!

GRH Inf.-Reg. 73 "Flaszka"

Żołnierz nie umiera...

#7 2013-09-24 08:15:41

Otto Schwarzbrenner

Członek GRH I.-R. 73

Wiedziałem, że tak będzie . Pijaki paskudne!
A tu film z reko w Mławie z tego roku. Marzę, aby kiedyś wziąć w czymś takim udział!!! Sam film czadersko zmontowany!
http://www.youtube.com/watch?v=dhVPr6t3ajw

Ostatnio edytowany przez Otto Schwarzbrenner (2013-09-25 08:56:17)

#8 2013-09-25 12:31:35

Peter Wildenhain

Członek GRH I.-R. 73

Coś niesamowitego !!!

#9 2013-09-25 20:36:00

Bruno Ellinger

Członek GRH I.-R. 73

Stopień: Gefreiter
Numer żołnierza: 82

Filmik z Mławy to poezja. Rozmach niesamowity więc obejrzałem inne filmiki z tegorocznej. Mocno się zdziwiłem obecnością rekonstruktorów Waffen SS w pokrowcach i bluzach groszkowych DOT44 ?! Reszta rekonstruktorów strony niemieckiej to wzór do naśladowania dla nas. Ale co tam robili Ci z plamiakach to dla mnie zagadka (pierwsze bluzy i pokrowce maskujące w Waffen SS wykorzystano dopiero we Francji w 1940 roku)

#10 2013-09-26 03:18:00

Otto Schwarzbrenner

Członek GRH I.-R. 73

Niekonsekwencja ze strony organizatorów.

#11 2013-09-26 10:50:11

Lukas Dahrendorf

Dowódca

Call me!

Panowie, to nie zawsze niekonsekwencja ze strony organizatorów. Większość imprez ma "regulamin mundurowy". Są w nim opisane wymagane elementy wyposażenia/umundurowania, które są akceptowane na danej imprezie. Często jednak rekonstruktorzy nie zwracają na to uwagi i idą, jak chcą. Sami widzieliście, że niektórzy na rekonstrukcji w Bełku mieli pewne błędy w umundurowaniu i wyposażeniu, ale o tym na forum wewnętrznym możemy porozmawiać, jeśli uznacie to za godne uwagi. Wracając do tematu - zdarza się, że grupy zapowiadają się, że przyjadą poprawnie umundurowani, a przyjeżdżają w czymś zgoła niepasującym do realiów. Organizator nie zwróci im uwagi, bo przecież broń zamówiona, liczebność spadnie, amunicja czeka... Tu dużo zależy od szefów grup/stowarzyszeń. To oni powinni to regulować. Przykładowo na naszej Grupie - powiedziałem Wam jasno - "imprezy, na jakie będziemy jeździć, to tylko te, które opiewają od marca 1939, do grudnia 1940 i ani dzień później". Otto ma jednak rację w pewnym sensie - organizatorzy winni zbierać informacje na temat grup, które chcą wpaść, bądź chociaż domagać się zdjęć sprzętu. Ale cóż, nie oszukujmy się, w każdej rekonstrukcji (dowolnego okresu) zdarzają się "przebierańcy". Z tym się nic nie zrobi. Ma to jednak i swoje plusy. Dzięki temu, że chociażby u nas jest bardzo rygorystyczne podejście do wyposażenia, uzbrojenia, zachowania, etc., możemy próbować mierzyć się z bardzo trudnym zadaniem, jakim jest wierne odtworzenie postaci frontowca niemieckiego kampanii 1939 roku.

Żołnierz nie umiera...

#12 2013-09-26 19:36:00

Helmut Scholz

Użytkownik

1474030
Stopień: Feldwebel
Numer żołnierza: 13

Filmik i zdjęcia fajne, podobają mi się i to nawet bardzo. Co do "dziwactw i wariacji" na rekonstrukcjach to czasami naprawdę szkoda gadać. Jak przeczytałem o tym ss i dot44 to od razu pomyślałem od razu o WOLF'ie bo oni też tam byli ale jednak pomyliłem się, byli jako ss ale w M36.

#13 2013-09-26 21:32:22

Bruno Ellinger

Członek GRH I.-R. 73

Stopień: Gefreiter
Numer żołnierza: 82

Temat bluz maskujących SS na tak poważnej rekonstrukcji jaką jest Mława nie dał mi spokoju. Obejrzałem jeszcze raz filmik i bluzy maskujące to nie DOT 44 jak pierwotnie sądziłem, ale platan opracowany jeszcze przed wojną. Zacząłem przeszukiwać i znalazłem informację oraz zdjęcia potwierdzające ich bojowe użycie we wrześniu 1939 roku !!!(źródło: http://odkrywca.pl/plowe-umundurowanie- … 61137.html). Te informacje są dla mnie nowością i spowodowały lekki szok spowodowany mą niewiedzą. Wobec powyższego chylę czoła przed kolegami rekonstruktorami odtwarzającymi jednostkę rozpoznawczą SS-VT wchodzącą w skład Kampfgrupe "Kempf", która faktycznie walczyła pod Mławą (notabene dostała ładnego łupnia, że odesłano ją na tyły). A ja sam idę szyć worek pokutny, aby w kącie posypując głowę popiołem ze spalonych liści dębu kontemplować i powtarzać 100 razy: Nie będę obrażał kolegów z SS-VT (...bo mnie wyślą do Dachau).

#14 2013-09-26 23:09:50

Otto Schwarzbrenner

Członek GRH I.-R. 73

Widzisz Bruno, jak chcesz to potrafisz. Panowie, apeluję do wszystkich cicho siedzących - więcej zaangażowania w nasze forum. Bo do tej pory większość postów pisał Lukas, ja mu coś tam odpowiedziałem, a jak ja napisałem, to on się odezwał i to byłoby na tyle. W wolnej chwili kopać, szukać  ciekawych tematów. Mam taki jeden, który nie dawał mi spokoju już przed reko, Lukas wie o co chodzi, ale wrodzone poczucie obowiązku i wizja dodatkowych dyżurów przy szorowaniu latryny odwiodła mnie od sprzeciwienia się regulaminowi . Temat jest jednak otwarty, jutro go wrzucę na forum i spodziewam się konstruktywnej dyskusji.

Ostatnio edytowany przez Otto Schwarzbrenner (2013-09-26 23:47:14)

#15 2013-09-26 23:09:58

Lukas Dahrendorf

Dowódca

Call me!

Hahahaha, Ellinger, Ty wariacie! Rozbawiłeś mnie na całego, haha

Żołnierz nie umiera...

Stopka forum

RSS